Drodzy Rodzice!
W związku z decyzją rządu o wprowadzeniu stanu epidemii, szkoła pozostaje nieczynna do Świąt Wielkanocnych.
Od dnia 25 marca weszło w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 493).
Niektórzy nasi nauczyciele rozpoczęli lekcje przez internet natychmiast po zawieszeniu zajęć. Obecnie cała nasza szkoła muzyczna funkcjonuje normalnie.
Wiem, że nie jest łatwo: nasi uczniowie są teraz przeciążeni pracami przychodzącymi ze szkół ogólnokształcących, internet potrafi być kapryśny, młodsze dzieci wymagają stałej pomocy i opieki.
Ale musimy pamiętać, że niezwykle ważne w kształceniu artystycznym jest systematyczne ćwiczenie na instrumencie i kontakt z nauczycielem instrumentu i nauczycielami kształcenia słuchu, audycji muzycznych i rytmiki. Zaniechanie tej systematyczności spowoduje, że zaprzepaścimy, cofniemy to co nasze dzieci już osiągnęły.
Dlatego zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o umożliwienie lekcji online i dopilnowanie, aby na czas były robione i odsyłane wszystkie zadane prace. Obiecuję, że nie będzie ich dużo, bo w szkole artystycznej nie chodzi o ilość lecz o zachowanie ciągłości i regularności zajęć.
Życzę z całego serca dużo zdrowia i sił. Wierzę, że za jakiś czas życie powróci do normalności, a piękna muzyka – do nadarzyńskiej szkoły muzycznej.

Łączę pozdrowienia,
Izabela Malec
Dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Nadarzynie